Wyszukiwarka obiektów
Typ obiektu :


Miejscowość:


Typ obiektu :
Wyszukiwanie zaawansowane
Oferty specjalne
Rekreacja
kontekst
WEBTRAVELING
PAWEŁ MALLEK
ul. Klemensiewicza 6B/4
75-353 Koszalin
tel. 94 720 38 90
tel. kom. 608 769 913


Wycieczka panoramiczna po Bukowinie i okolicy.

2011-09-07

Serwis regionu bukowinatatrzanska.com udostępnił unikalną wycieczkę panoramiczną po Bukowinie i regionie.

Pomysł wycieczki panoramicznej po regionie zrodził nam się już wiosną. Realizacj

Serwis regionu bukowinatatrzanska.com udostępnił unikalną wycieczkę panoramiczną po Bukowinie i regionie.

Pomysł wycieczki panoramicznej po regionie zrodził nam się już wiosną. Realizacja, ze względu na znaną wszystkim zmienność pogody, nie mogła być precyzyjnie zaplanowana, tymbardziej że firma wykonująca zlecenie ma siedzibę w Katowicach. Efekt jednodniowej, spontanicznej sesji zdjęciowej możecie zobaczyć klikając na stronie głównej portalu po lewej stronie w ikonę panoram.

Przez niecałe 12 godzin udało nam się odwiedzić 10 miejsc - naszym zdaniem - najważniejszych atrakcji regionu jak i oferujących najciekawsze widoki. Są wśród nich oba komleksy termalne, stacje narciarskie, przełom rzeki Białki czy krzyż na Litwince. Projekt nie jest jeszcze zamknięty i zapewne znajdą się na nim kolejne miejsca godne polecenia i zwiedzenia. W dalszym etapie prac umieścimy pojedyńcze panoramy na naszej interaktywnej mapie wraz z współrzędnymi gps.

Swoją podróż zaczynamy w Czarnej Górze przy krzyżu na Litwince, skąd widać "koronę" 4 pasm górskich - "Babią Górę", najwyższy szczyt Beskidów Zachodnich, "Turbacz" Gorców, "Trzy Korony" Pienin oraz najwyższy szczyt Tatr - "Gerlach". Chwilę później przenosimy się do Rzepisk na spotkanie "twarzą w twarz" z Tatrami Bielskimi oraz podziwiamy widok na pogórze Spisko - Gubałowskie.

Na chwile schodzimy do dolinki zobaczyć świetnie zachowane, zabytkowe Szałasy Pasterskie w Jurgowie. Ich ilość oraz położenie wśród drzew robi spore wrażenie.

Na Głodówce czekają na nas ławeczki i luneta do podziwiania najwyższych szczytów Tatr. Chociaż Głodówka leży w bezpośrednim sąsiedztwie z Bukowiną oraz przebiega przez nią trasa Bukowina - Łysa Polana, administracyjnie należy do Brzegów.

Rzut beretem od Głodówki, zachwyca niezmącona widokiem domów i cywilizacji kolejna polana. Szymkówka latem niemal codziennie pokrywa się \"białym mchem\" czyli sporym stadem owiec ze swoimi opiekunami; bacami, juhasami oraz owczarkami podhalańskimi. Na taki widok nam niestety nie udało się trafić.

Termy w Bukowinie są już dobrze znane nie tylko w Polsce ale także i za granicą. Duży kompleks z basenami oraz hotelem czterogwiazdowym Bukovina od dwóch lat jeszcze bardziej rozsławił Bukowinę za sprawą Tour De Pologne, którego był gospodarzem. Bukowiańska Stacja Narciarska \"Rusiński\" może za to pochwalić się największym w miejscowości obiektem narciarskim zimą oraz terenem letnich imprez plenerowych.

Kotelnica Białczańska - najpopularniejsza i najbardziej rozwinięta stacja narciarska Polski w tym roku również latem udostępniła swoje stoki. A to za sprawą niesamowitej rozrywki jaką daje Monster Roller czyli hulajnoga na terenowych kołach. Po jeździe, bezpośrednio czy to z nart czy ze wspomnianego wynalazku możemy wskoczyć do nowootwartych basenów Termy Bania.

Na tą chwilę wycieczkę kończymy nad "Przełomem Białki", często zwanym Skałkami w Nowej Białej. To tam od wczesnej wiosny do jesieni, a nawet zimą w weekendy przybywają nowożeńcy na zdjęcia w plenerze. Nierzadko w pięknych strojach góralskich z liczną ekipą drużyny drużbiarskiej. W tym urokliwym rezerwacie przyrody doskonałe warunki znajdą miłośnicy wspinaczki.

Mamy nadzieję, że Wycieczka będzie zachętą i zaproszeniem na przyjazd w te rejony dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie gościli w regionie Doliny Białki, natomiast tym, którzy już nas odwiedzają, pozostanie miłym powrotem do miejsc swojego wakacyjnego urlopu przed ekanem komputera już po powrocie do domu. Może też stać się bodźcem do wizyt w nieznane dotąd miejsca i odkrycie kolejnych atrakcji w nieco mniej znanych niż Bukowina czy Białka, ale jakże pieknych miejscowościach.

 

Archiwum

Stacje narciarskie w Bukowinie

2013-07-12

Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego

2013-07-12

Dom Ludowy im. F. Ćwiżewicza

2013-07-12

Morskie Oko znane i nieznane

2013-07-02

Termy bukowiańskie

2009-09-07

 
 
wgorach.pl 2005 Wszelkie Prawa Zastrzeżone